Schoon en zuiver (drink)water, dat is niet alleen het visitekaartje van uw bedrijf, maar ook een eis die de overheid in Nederland stelt om legionellabesmetting te voorkomen. ATECA biedt een duurzame en eenvoudige oplossing om af te rekenen met legionellabacteriën en uw bedrijf te voorzien van zuiver en veilig drinkwater. Door middel van een uitgekiend systeem van koper-zilverionisatie worden in het water aanwezige bacteriën onschadelijk gemaakt.
Nog steeds raken in Nederland jaarlijks mensen besmet met legionella, een ziekte die een dodelijke afloop kan hebben. De door de overheid voorgeschreven methode om besmetting te verkleinen, het zogenaamde thermisch beheer, blijkt helaas lang niet altijd afdoende om legionellagroei in drinkwaterinstallaties te voorkomen. Bijkomend nadeel is dat thermisch beheer vaak water verspilt en veel van uw kostbare energie en tijd vraagt. Deze verspilling gaat ten koste van het milieu én uw bedrijf.
Voor instellingen die mensen met een verhoogd gezondheidsrisico onderdak bieden, de zogenaamde prioritaire locaties, biedt de overheid de mogelijkheid gebruik te maken van doeltreffender technieken. Hiervan is koper-zilverionisatie de meest effectieve techniek om de legionellabacterie voorgoed onschadelijk te maken. ATECA is sinds tien jaar expert op dit gebied en is werkzaam in drie verschillende segmenten: drinkwater, koeltorens en de scheepvaart. Het door ATECA speciaal hiervoor ontwikkelde ICA-systeem voldoet aan de hoge kwaliteitseisen die terecht gesteld worden aan drinkwater. Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) heeft het ICA-systeem toegelaten op de Nederlandse markt en bevestigt hiermee de effectiviteit. Bovendien betekent de toelating dat de gebruikte techniek onschadelijk is voor de gezondheid van de mens en het milieu.
Dankzij het ICA-systeem zult u uw vaak langdurige strijd tegen legionella kunnen staken. ATECA garandeert namelijk dat uw locatie binnen zes maanden legionellavrij is. Bovendien wordt u de zorg uit handen genomen: het ICA-beheersplan garandeert instemming van alle betrokken inspectiediensten. Daarnaast zorgt het unieke servicesysteem ervoor dat u via een beveiligde website te allen tijde inzicht hebt in de actuele gegevens, terwijl ATECA deze tegelijkertijd op afstand controleert. U kunt dus vertrouwen op een goed functionerend systeem, waar u geen omkijken naar hebt. ATECA biedt u complete en persoonlijke service, van installatie tot onderhoud.
Legionellapreventie is onze zorg. Het ICA-systeem is uw zekerheid.
Medisch Centrum Alkmaar: ‘Grote besparing’
De heer Fred Jalving, hoofd technische dienst: ‘Het Medisch Centrum Alkmaar werd in maart 2006 het tweede ziekenhuis in Nederland dat gebruikmaakte van koper-zilverionisatie. Voor die datum had het ziekenhuis legionella redelijk onder controle, maar ondanks al het spoelen en het thermisch desinfecteren bleef legionella terugkomen in de wateranalyses. Op basis van het succes bij het Westfriesgasthuis in Hoorn besloot het MCA ook te gaan werken met ICA-systeem van ATECA. Dat bood direct financiële voordelen: de warmwatertemperatuur kon verlaagd worden, waardoor een besparing van rond de € 28.000 per jaar per 5 °C verlaging behaald kon worden. Nog belangrijker is dat het MCA al meer dan vier jaar legionellavrij is!’